Witaj Majowa Jutrzenko! - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Przedszkole

Witaj Majowa Jutrzenko!

Aktualności / Przedszkole 30.04.2024

Witaj Majowa Jutrzenko!

Witaj Majowa Jutrzenko!  Tymi słowy dnia 29.04.2024 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ujanowicach uczcili 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Najpierw uroczyście uczniowie, nauczyciele  zebrali się na dziedzińcu szkolnym, gdzie miało miejsce podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnów: państwowego i szkoły. Później miała miejsce akademia patriotyczna w wykonaniu klasy IV. Uczniowie przypomnieli wydarzenia historyczne, które doprowadziły do uchwalenia konstytucji, recytowali okolicznościowe i patriotyczne wiersze, odgrywali scenki, śpiewali pieśni. Każdy z uczestników miał przypięty na piersi okolicznościowy kotylion, wykonany przez panią Pajor.

Uroczystości patriotyczne uczą młodzież szacunku do symboli narodowych, dumy z polskości, przypominają, że wolność nie jest dana na zawsze, że trzeba ją pielęgnować, cenić i być wdzięcznym, że żyjemy w warunkach pokoju.

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać