Podjęte działania - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Podjęte działania

Wrzesień

„Nasze dobre zasady”

Na lekcji religii uczniowie kl. IV wykonali przepiękne regulaminy właściwego zachowania, które samodzielnie zalaminowali i przypięli na gazetce klasowej. Mają one im przypominać o zasadach panujących w klasie i szkole.

Fotobudka

W poniedziałkowe popołudnie uczniowie klasy czwartej i piątej wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości do stworzenia szkolnej fotobudki. Następnie wykonali obróbkę zdjęć na komputerze. Ich pracę i efekty można zobaczyć poniżej.

Na lekcjach biologii we wrześniu uczniowie prowadzili obserwacje mikroskopowe.

Klasa 8 na lekcji fizyki miała zajęcia praktyczne. Przy pomocy zestawu Forbot zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości mierzyliśmy napięcie różnych baterii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Październik

Uczniowie klasy 8 w ramach innowacji „Oswoić lekturę”, wykorzystując najnowsze technologie, wykonali portrety bohaterów omawianej w klasie 8 lektury – „Quo vadis”. Postaci zostały wydrukowane i zalaminowane przy użyciu nowego laminatora zakupionego w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Teraz zdobią ścianę sali polonistycznej budynku B.

Domino matematyczne.

W październiku uczniowie klasy V, na zajęciach matematycznych „Klub matematyka”, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości  sfotografowali swoją pracę.

Projekt „Poland is cool”

Uczniowie klasy IV w ramach podsumowania pracy z rozdziałem 2. z języka angielskiego wykonali projekt edukacyjny, który polegał na zaprojektowaniu koszulki związanej z naszym krajem. Pomysły uczniów na patriotyczne T-shirty prezentujemy poniżej.

Klasa VII nagrywa fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza

W październiku uczniowie klasy VII w ramach podsumowania pracy z II częścią „Dziadów” Adama Mickiewicza nagrywali krótkie filmy, przedstawiające wybrane sceny z lektury. Uczniowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły swojej pracy – przygotowali scenografię, zadbali o kostiumy i charakteryzację.

Na dodatkowych zajęciach z informatyki uczniowie zaprojektowali i wydrukowali breloki do sal lekcyjnych.

Listopad

Powtórzenie z bloksami w klasie 4

28 listopada podczas lekcji powtórzeniowej z matematyki uczniowie klasy 4 utrwalali wiedzę przy pomocy bloksów. Rezultat swojej pracy uwiecznili przy pomocy sprzętu audiowizualnego zakupionego w ramach „Laboratoriów przyszłości”.

 

 

W listopadzie na lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy 8, wykorzystując dostępny sprzęt, nagrali krótkie filmiki, na których mówią kilka zdań o sobie w języku niemieckim. Następnie edytowali powstałe filmiki na komputerze łącząc je w jeden film.

Grudzień

W grudniu na zajęciach kółka przyrodniczego uczniowie klasy III prowadzili obserwacje mikroskopowe.

 

19 grudnia uczestnicy kółka przyrodniczego z klasy 3 podziwiali krajobraz Ujanowic zimą. Utrwalili go na zdjęciach wykorzystując szkolny aparat fotograficzny.

Uczniowie klasy V  wykonali ozdoby świąteczne, a następnie  wykorzystując  laminator zabezpieczyli  i  udekorowali nimi swoją klasę.

LEKCJE TECHNIKI I PLASTYKI Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH PROGRAMU

Na lekcjach techniki i plastyki uczniowie klas IV-VII wykonali prace twórcze z materiałów pochodzących z recyklingu, oraz ozdoby i stroiki świąteczne. Uczniowie dzięki zajęciom praktycznym doskonalą swoje zdolności manualne oraz nabywają doświadczenia w pracy z narzędziami.

 

Styczeń

Na zajęciach koła – Klub Matematyka uczniowie klasy V zmierzyli się z łamigłówkami i grami logicznymi. Swoje zmagania utrwalili szkolnym aparatem fotograficznym.

Uczniowie klasy VII dokonali napraw graniastosłupów, sklejając je pistoletem i klejem na gorąco zakupionym w ramach projektu.

Luty

W podróż z Małym Księciem…

Uczniowie klasy VII w ramach realizacji innowacji pedagogicznej z języka polskiego wykonali makiety z użyciem różnorodnych materiałów. Ich zadaniem było pokazanie tego, co Mały Książę, bohater lektury A. de Saint-Exupery’ego miał na swojej planecie oraz kogo spotkał podczas podróży. Naszą pracę uwieczniliśmy zakupionym w ramach „Laboratoriów przyszłości” aparatem.