Podjęte działania - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Podjęte działania

„ Nasze dobre zasady”

Na lekcji religii uczniowie kl. IV wykonali przepiękne regulaminy właściwego zachowania, które samodzielnie zalaminowali i przypięli na gazetce klasowej. Mają one im przypominać o zasadach panujących w klasie i szkole.

Fotobudka

W poniedziałkowe popołudnie uczniowie klasy czwartej i piątej wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości do stworzenia szkolnej fotobudki. Następnie wykonali obróbkę zdjęć na komputerze. Ich pracę i efekty można zobaczyć poniżej.

Na lekcjach biologii we wrześniu uczniowie prowadzili obserwacje mikroskopowe.

Klasa 8 na lekcji fizyki miała zajęcia praktyczne. Przy pomocy zestawu Forbot zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości mierzyliśmy napięcie różnych baterii.

Październik

Uczniowie klasy 8 w ramach innowacji „Oswoić lekturę”, wykorzystując najnowsze technologie, wykonali portrety bohaterów omawianej w klasie 8 lektury – „Quo vadis”. Postaci zostały wydrukowane i zalaminowane przy użyciu nowego laminatora zakupionego w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Teraz zdobią ścianę sali polonistycznej budynku B.

Domino matematyczne.

W październiku uczniowie klasy V, na zajęciach matematycznych „Klub matematyka”, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości  sfotografowali swoją pracę.

Projekt „Poland is cool”

Uczniowie klasy IV w ramach podsumowania pracy z rozdziałem 2. z języka angielskiego wykonali projekt edukacyjny, który polegał na zaprojektowaniu koszulki związanej z naszym krajem. Pomysły uczniów na patriotyczne T-shirty prezentujemy poniżej.

Klasa VII nagrywa fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza

W październiku uczniowie klasy VII w ramach podsumowania pracy z II częścią „Dziadów” Adama Mickiewicza nagrywali krótkie filmy, przedstawiające wybrane sceny z lektury. Uczniowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły swojej pracy – przygotowali scenografię, zadbali o kostiumy i charakteryzację.

Na dodatkowych zajęciach z informatyki uczniowie zaprojektowali i wydrukowali breloki do sal lekcyjnych.

Powtórzenie z bloksami w klasie 4

28 listopada podczas lekcji powtórzeniowej z matematyki uczniowie klasy 4 utrwalali wiedzę przy pomocy bloksów. Rezultat swojej pracy uwiecznili przy pomocy sprzętu audiowizualnego zakupionego w ramach „Laboratoriów przyszłości”.