ZUZIA ROSIEK - Najlepsza juniorka w powiecie limanowskim - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

ZUZIA ROSIEK – Najlepsza juniorka w powiecie limanowskim

Aktualności / Szkoła podstawowa 24.02.2019

ZUZIA ROSIEK – Najlepsza juniorka w powiecie limanowskim

Uczennica naszej szkoły Zuzanna Rosiek – odebrała w piątek 8 lutego 2019 roku na gali w Krakowie tytuł „ Sportowca – Juniora Roku”. W powiecie zajęła ona 1. miejsce a w województwie 13. Impreza z udziałem około 400 osób z całego województwa po raz pierwszy odbyła się w Karcher Hali Cracovii Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Plebiscyt i gala odbyły się pod patronatem rektora krakowskiej AWF prof. Aleksandra Tyki oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza. 18 lutego wyróżniona została przez Limanowski Podokręg Piłki Nożnej. Zarząd wybrał zawodników, którzy trenują w znanych klubach lub powoływani są do reprezentacji województwa i Kadry Narodowej w swoich kategoriach wiekowych
Zuzia gra w kadrze piłkarek nożnych Małopolski. Z kadrą trenuje raz w miesiącu, ma także zgrupowania kilkudniowe oraz mecze . +
Jej droga sportowa rozpoczęła się w 2012 roku w AKS Ujanowice. Przez ostatnie 1.5 roku grała w KS Starówka Nowy Sącz. Obecnie reprezentuje barwy UKS 3 Staszkówka Jelna . Z drużyną trenuje 3 razy w tygodniu, a w weekendy jeździ na mecze lub turnieje. Jak sama mówi: „Piłka nożna jest częścią mojego życia, kiedy wchodzę na boisko i zaczynam grać, zapominam o całym świecie, o problemach, o szkole. Jestem tylko ja i piłka. Po prostu kocham grać. Piłka jest celem w życiu, sposobem na nudę, stres czy złość. Piłka to sama przyjemność, która odciąga od rzeczywistości. Cieszę się, że przez tą małą, okrągłą rzecz mogę poznawać tak wspaniałych ludzi, przyjaciół i trenerów. ”
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać