"Ze Świętej Kingi przykład bierz..." - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

„Ze Świętej Kingi przykład bierz…”

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

„Ze Świętej Kingi przykład bierz…”

W środę 8 marca obchodziliśmy Święto Szkoły. Ten szczególny dzień dla naszej społeczności szkolnej rozpoczął się Mszą św., podczas której kazanie wygłosił ks. Roman Marek.

Następnie wszyscy uczniowie i nauczyciele obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Ze Świętej Kingi przykład bierz” przygotowane przez uczniów kl. V oraz kl. Ia gimnazjum pod kierunkiem p. Kingi Adamczyk. Zaprezentowane scenki oparte zostały na legendach o Św. Kindze oraz życiorysie Świętej. Celem było zwrócenie uwagi na cechy, jakimi odznaczała się nasza Patronka – dobroć, życzliwość, roztropność, miłość względem Boga i bliźniego, pokora, skromność, pracowitość i szlachetność. Całości dopełnił występ wokalny uczennic kl. IIIa i IIIb szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Lidii Waligóra. Rekwizyty i dekorację przygotowały panie: B. Garbacz, K. Adamczyk i L. Waligóra. W przygotowaniu sali na tę uroczystość pomogły p. B. Krzyżak i p.W.Waligóra.

Tego dnia odbyły się konkursy – plastyczny oraz wiedzy o Patronce, których tematem było życie i działalność Św. Kingi.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać