Wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach UJ - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach UJ

Aktualności / Szkoła podstawowa 31.05.2021

Wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach UJ

W ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ujanowicach wzięli udział w dwóch konkursach o zasięgu ogólnopolskim.

28 maja odbył się uroczysty finał, podczas którego wyłoniono zwycięzców.

Wyróżnienia otrzymali: Michał i Faustyna Pajor w VI Ogólnopolskim Konkursie na Reklamę „Powiedz mi, co jesz, a powiem Ci, skąd jesteś”, prezentując film dotyczący suski sechlońskiej, natomiast Jakub Pławecki z klasy V za gadkę dotyczącą posiłków spożywanych podczas wesel na naszym terenie  (VI Ogólnopolski Konkurs na Gadkę „Gadajcie, coście we wsi jadali”).

Pozostałym uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach w przyszłym roku!

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać