Wycieczka do kopalni soli - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Wycieczka do kopalni soli

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Wycieczka do kopalni soli

18 października uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami zwiedzili najstarszą  w Polsce kopalnię soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania soli wygląda dziś jak podziemne miasto.

Zwiedzanie kopalni rozpoczęli od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi. Na dzielnych maluchach zjazd windą na głębokość 212 m nie zrobił większego wrażenia. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka. Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze mogliśmy zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc.

Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W pamięci zwiedzających na długo pozostaną prezentacje obrazujące dawny system wentylacji, systemy transportowe, pracę wypalaczy metanu.

Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać