Warsztaty kulinarne po raz pierwszy! - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Warsztaty kulinarne po raz pierwszy!

Aktualności / Szkoła podstawowa 15.11.2019

Warsztaty kulinarne po raz pierwszy!

W dniu 13.11.2019 roku odbyły się w naszej szkole po raz pierwszy warsztaty kulinarne. Udział w nich wzięli uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wraz ze swoimi rodzicami.

Warsztaty rozpoczęły się krótką prelekcją na temat zaktualizowanej Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla dzieci i młodzieży, która została opracowana w styczniu 2019 roku.

W zaktualizowanej piramidzie część żywieniowa oraz zalecenia związane z aktywnością ruchową nie uległy zmianie. W oparciu o wyniki badań naukowych realizowanych w ostatnich latach identyfikowane są jednak kolejne czynniki związane ze stylem życia, które mają wpływ na zdrowie. Stąd też aktualizacja nazwy piramidy i podkreślenie roli wybranych czynników związanych ze stylem życia w profilaktyce zdrowotnej. Jakie to czynniki?

Mycie zębów, sen, ograniczenie oglądania telewizji, korzystania z komputera i innych urządzeń elektronicznych, a także pomiar wysokości i masy ciała.

Poruszony został również temat śniadania, które jak wiadomo dla każdego dziecka jest bardzo ważnym posiłkiem. Takim, który daje energię na cały dzień.

Następnie dzieci wraz ze swoimi rodzicami przygotowały zdrowe, smaczne kanapki,                a także szaszłyki owocowe. Na koniec rodzice otrzymali ulotki informujące o konieczności spożywania przez dzieci warzyw i owoców.

Warsztaty przygotowały: Monika Matras, Magdalena Czachurska-Bieda, Agnieszka Chełmecka oraz szkolny wolontariat.

Zapraszamy do galerii zdjęć.