Warsztaty dla nauczycieli - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Warsztaty dla nauczycieli

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Warsztaty dla nauczycieli

08 czerwca 2017 r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli z terenu Powiatu Limanowskiego organizowane przez Powiatowe Centrum Ekologiczne w ramach Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Limanowej we współpracy z Zespołem Szkół w Ujanowicach.

Tematem przewodnim był „Szlak Tajnego Nauczania na terenie Gminy Laskowa”. Warsztaty obejmowały zajęcia na ścieżce w Strzeszycach, tj. historia, domy tajnego nauczania, oglądanie starego domu, a w nim spichlerz i narzędzia dawniej używane, archiwalne dokumenty i zdjęcia. Spacer wzdłuż szlaku tajnego nauczania. Gościem specjalnym była uczennica „tajnego nauczania” – dr Wanda Kwapulińska, która opowiadała o historii nauczania na tym obszarze. Uczestnicy warsztatów zwiedzali również tłocznię soków „Sady Wincenta”, a także osadę konną „Assanya”. Zapoznali się z pracą artysty ludowego Jakuba Puchala, który w swojej pracowni zaprezentował dotychczasową działalność. Spotkanie zakończyło się na stawach rybnych w Żmiącej, gdzie podsumowano warsztaty i raz jeszcze podzielono się wspólnymi spostrzeżeniami.

O wydarzeniu będzie można także przeczytać w czerwcowym numerze Echa Limanowskiego, w którym ukaże się artykuł dotyczący „Tajnego nauczania w powiecie limanowskim”. Zapraszamy również w sierpniu br. na wystawę w Miasteczku Galicyjskim pn. „Szlakiem Tajnego Nauczania – historia i pamięć”

Serdeczni dziękujemy Pani Annie Fabia – Dyrektor  Wydziału Ochrony  Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa 
Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Panu Piotrowi Ociepka z Powiatowego Centrum Ekologicznego za owocną współpracę.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać