Szkolny Konkurs Filmowy "Żyję aktywnie bezpiecznie i zdrowo" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Szkolny Konkurs Filmowy „Żyję aktywnie bezpiecznie i zdrowo”

Aktualności / Szkoła podstawowa 27.04.2018

Szkolny Konkurs Filmowy „Żyję aktywnie bezpiecznie i zdrowo”

27 stycznia odbył się mini festiwal filmowy podczas którego rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Filmowy „Żyję aktywnie bezpiecznie i zdrowo”. Celem konkursu było twórcze przedstawienie przez uczniów swoich przemyśleń na temat problematyki zapobiegania: przestępczości, patologiom, uzależnieniom oraz zdrowego i aktywnego trybu życia.

Każda klasa z pomocą wychowawcy miała za zadanie nakręcić minimum
2- minutowy film dotyczący jednej z następujących kategorii:
•    problematyki zapobiegania przemocy, w tym przemocy w rodzinie, uzależnieniom, cyberprzemocy, przestępczości nieletnich;
•    promowania zdrowego i aktywnego trybu życia.

Prace oceniane były pod względem merytorycznym i artystycznym z zachowaniem takich kryteriów jak:
– zgodności doboru tematu pracy z problematyką zapobiegania przemocy, uzależnieniom, promowaniem zasad prewencji kryminalnej oraz zdrowego i aktywnego trybu życia
– walory profilaktyczne
– oryginalność.

Do konkursu przystąpiło 7 klas: 2 ze szkoły podstawowej i 5 z gimnazjum.
Jury w składzie p. dyrektor Elżbieta Sabik, p. Katarzyna Kołodziej, p. Marta Augustyn i p. Anna Hojda przyznało następujące miejsca:
KATEGORIA – SZKOŁA PODSTAWOWA
1 MIEJSCE – klasa 5  –  ”Siła uzależnień”
2 MIEJSCE – klasa 6 –  „ Agresja w szkole”

KATEGORIA – GIMNAZJUM
1 MIEJSCE- klasa 3a – „Siostro skajpel”
2 MIEJSCE – klasa 1a
3 MIEJSCE –klasa 2a
4 MIEJSCE- klasa 1b – „Przemoc nie rozwiązuje problemów”
5 MIEJSCE – klasa 3b – „Stop przemocy”