Święto Szkoły - "Święta Kinga oczami dzieci" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Święto Szkoły – „Święta Kinga oczami dzieci”

Aktualności / Szkoła podstawowa 22.06.2022

Święto Szkoły – „Święta Kinga oczami dzieci”

21 czerwca  odbyły się uroczyste obchody święta Patronki szkoły , które rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Ujanowicach. Następnie uczniowie  wraz z pocztem sztandarowym przeszli do szkoły, gdzie odbyła się akademia poświęcona Świętej Kindze. Uczniowie klasy czwartej przedstawili  legendę „Wiano Świętej Kingi”, jak również przypomnieli życiorys naszej Patronki. Przygotowana dekoracja składała się z prac uczniów, którzy namalowali portrety księżnej W tym dniu również zostały wręczone nagrody dla uczniów za udział w konkursach odbywających się na terenie i poza szkołą, w tym gminne, powiatowe.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać