Sukcesy Grup Kolędniczych - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Sukcesy Grup Kolędniczych

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Sukcesy Grup Kolędniczych

17. 01. 2018r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej, odbył się XXIV Gminny Przegląd Grup Kolędniczych.

Podczas XXIV Przeglądu Grup Kolędniczych w Laskowej na scenie zaprezentowało się 13 grup kolędniczych. Grupy podzielonych były na trzy kategorie: grupa dziecięca, grupa młodzieżowa, grupa dorosłych. Jak podkreślają organizatorzy celem Przeglądu jest kultywowanie ludowej tradycji kolędowania i jej upowszechnianie w środowisku dzieci i młodzieży. Ukazanie zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych jako ważnego elementu tradycyjnej kultury ludowej.

Obydwie grupy kolędnicze reprezentujące szkołę podstawową i gimnazjum zajęły I miejsce, tym samym zakwalifikowały się na XIX Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie Ta Turoniowi” w Kasince Małej.

 20. 01 2018r.  w Zespole Szkół w Kasince Małej nasze grupy kolędnicze zaprezentowały się w XIX Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym „Zagrojcie Ta Turoniowi”. Uczniowie zarówno szkoły podstawowej jaki gimnazjum zajęli III miejsca.

Grupy kolędnicze przygotowały p. Agnieszka Chełmecka i p. Katarzyna Stach.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać