Sukces grupy kolędniczej - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Sukces grupy kolędniczej

Aktualności / Szkoła podstawowa 25.01.2020

Sukces grupy kolędniczej

1. 01. 2020 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej, odbył się XXVI Gminny Przegląd Grup Kolędniczych.

Podczas XXVI Przeglądu Grup Kolędniczych w Laskowej na scenie zaprezentowało się 10 grup kolędniczych. Grupy podzielone były na trzy kategorie: grupa dziecięca, grupa młodzieżowa, grupa dorosłych. Jak podkreślają organizatorzy celem Przeglądu jest kultywowanie ludowej tradycji kolędowania i jej upowszechnianie w środowisku dzieci i młodzieży.

Naszą szkołę w kategorii grupy młodzieżowej reprezentowali: Dominik Chochliński, Bartosz Gwiżdż, Jakub Stach, Adam Król, Szymon Sromek, Patryk Ligas i Dominik Rosiek.

Grupa Kolędnicza „Z Turoniem”zajęła I miejsce, tym samym zakwalifikowała się na XXI Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie Ta Turoniowi” w Lubomierzu.

1. 01 2020 r. w Szkole Podstawowej w Lubomierzu nasza grupa zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując III miejsce.

Występy oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

1. dr hab. Stanisław Węglarz – etnolog
  2. mgr Benedykt Kafel – etnograf
  3. Piotr Lulek – regionalista, muzyk

Grupa otrzymała pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Serdecznie gratulujemy!