Spektakl „Balladyna” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Spektakl „Balladyna”

Aktualności / Szkoła podstawowa 06.10.2021

Spektakl „Balladyna”

5 października 2021r. uczniowie klas VII, VIIIa oraz VIIIb udali się do Limanowskiego Domu Kultury, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Balladyna” w reżyserii Anny Kasprzyk.

W rolach głównych wystąpili znani krakowscy aktorzy: Urszula Sadowińska jako tytułowa Balladyna, Zuzanna Gacek jako Alina, ubogą wdowę zagrała Dorota Bochenek, natomiast Jakub Palacz wcielił się w rolę Kirkora. Grabcem był Jacek Joniec, Edward Wnuk zagrał Pustelnika, Pana Gryfa i Kanclerza. Fon Kostryna doskonale zagrał Grzegorz Juras. W rolę Filona wcielił się Maciej Małysa, Goplanę odegrała reżyserka spektaklu Anna Kasprzyk, natomiast komiczne role Skierki i Chochlika odegrali Katarzyna Ignatiuk  oraz Lech Wroński.

Przedstawienie było wspaniałą okazją do przypomnienia sobie „Balladyny” przed nadchodzącym egzaminem, ale i szansą na integrację zespołów klasowych. Dzięki świetnej grze aktorów publiczność mogła przeżywać emocje wspólnie z bohaterami, a doskonała interpretacja pozwoliła właściwie odczytać dzieło Słowackiego.