Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii

Aktualności / Szkoła podstawowa 15.05.2019

Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii

Dnia 10 maja 2019 roku uczniowie  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w  Ujanowicach wystąpili gościnnie w Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu  z akademią o ks. Bernardynie Dziedziaku   Oto Wielki Kapłan na  uroczystym zakończeniu  Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii ”.

Uczniowie naszej szkoły przybliżyli uczestnikom konkursu postać księdza Bernardyna Dziedziaka, a chór uświetnił całość akademii. Ksiądz Bernardyn Dziedziak był jedną z  trzech postaci Niezłomnych, obok gen. bryg. Andrzeja Galicy i  gen. bryg. Stanisława Skalskiego, będących w tematyce konkursów plastycznych, modelarskich i prezentacji multimedialnej. Uroczystość rozdania nagród uświetnili żołnierze gdyż, współorganizatorem konkursu była 21. Brygada Strzelców Podhalańskich   im. gen. Mieczysława Boruty – Spiechowicza  w Rzeszowie, 1.Regionalnego Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania w  Krakowie – Balicach im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego, Aeroklub Podhalański Nowy Targ.

Na uroczystości byli obecni:  pani dyrektor Elżbieta Sabik,  pan T. Szabla, gdyż nasi uczniowie: Dominik Duda z kl. III a gimnazjum i Agnieszka Gołąb z kl. V b  z szkoły podstawowej zostali jego laureatami. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać