,,Pierwsze kroki w świecie finansów’’ -spotkanie z przedstawicielem banku - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

,,Pierwsze kroki w świecie finansów’’ -spotkanie z przedstawicielem banku

Aktualności / Szkoła podstawowa 03.11.2019

,,Pierwsze kroki w świecie finansów’’ -spotkanie z przedstawicielem banku

Dnia 31 października  odbyło się spotkanie z Panią Sabiną Załubską – przedstawicielką Banku Spółdzielczego w Limanowej, koordynatorką działań związanych z SKO.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: uczniowie kl. I – III oraz uczniowie  kl. VII – VIII. Prelekcja pt. ,,Pierwsze kroki w świecie finansów’’ wzbogaciła nasze dzieci i młodzież w wiedzę z zakresu edukacji ekonomicznej i finansowej. Pani Sabina uwzględniając wiek swoich odbiorców, odpowiedziała na wiele pytań, które nurtują dzieci : Co to są pieniądze?, Po co oszczędzamy?, Gdzie i jak oszczędzamy?, Co to jest pożyczka? itp.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani, zadawali wiele pytań, ochoczo odpowiadali na pytania zadawane przez Panią Sabinę. Spotkanie zakończyło się quizem z nagrodami. Dzieci z Młodszej Grupy Wiekowej odpowiadali na zadawane pytania , starsi natomiast mogli na chwilę poczuć się jak w grze Milionerzy, wskazując odpowiednią odpowiedź. Gra o nagrody była bardzo zacięta. Wygrali Ci, którzy znali odpowiedź  na pytanie a przede wszystkim byli szybsi.