„ODBLASKOWA SZKOŁA” EDYCJA X happening oraz rozgrywki sportowe w Zespole Szklono –Przedszkolnym w Ujanowicach - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

„ODBLASKOWA SZKOŁA” EDYCJA X happening oraz rozgrywki sportowe w Zespole Szklono –Przedszkolnym w Ujanowicach

Aktualności / Szkoła podstawowa 28.09.2019

„ODBLASKOWA SZKOŁA” EDYCJA X happening oraz rozgrywki sportowe w Zespole Szklono –Przedszkolnym w Ujanowicach

26 września 2019 roku w ramach X edycji Małopolskiego Konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA  odbył się szkolny happening oraz odblaskowe zawody sportowe.

W przemarszu  wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego klas 0– VIII wraz z nauczycielami. Wszyscy byli wyposażeni w kamizelki i inne elementy odblaskowe. Każda klasa wykonała  transparent propagujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zarówno pogoda jak i atmosfera podczas naszego przemarszu była wyśmienita. Najmłodsi uczniowie skandowali „odblaskowe” hasła i rymowanki, nie zabrakło też piosenek dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Głównym celem wycieczki było utrwalenie sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zwrócenie uwagi wszystkim użytkownikom dróg, jakim ważnym jest noszenie elementów odblaskowych. Pierwsze kroki skierowaliśmy w kierunku przejścia dla pieszych, następnie w asyście funkcjonariuszy policji z wydziału ruchu drogowego KPP w Limanowej oraz strażaków z OSP Ujanowice udaliśmy się z drogą powiatową na stadion AKS Ujanowice, gdzie miały odbyć się rozgrywki sportowe o puchar odblaskowy.

Ze względu na mokrą nawierzchnię zmieniliśmy plany – udaliśmy się pod  remizę OSP Ujanowice i po wspólnym zdjęciu z towarzyszącymi nam służbami wróciliśmy drogą osiedlową na teren boiska szkolnego, gdzie odbyły się zawody w piłkę nożną. Cała impreza zakończyła się wręczeniem odblaskowego pucharu dla zwycięskiej drużyny.

Dziękujemy za współpracę policjantom z wydziału ruchu drogowego KPP w Limanowej, którzy zabezpieczali nasz przemarsz: asp. Piotrowi Grucel i sierż. Mikołajowi Limanówka oraz strażakom z Ochotniczej  Straży Pożarnej w Ujanowicach.

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać