Na bieszczadzkich szlakach - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Na bieszczadzkich szlakach

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Na bieszczadzkich szlakach

W  dniach 07-09.06.2017 roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w wycieczce krajoznawczo-turystycznej w Bieszczady, dzięki której zapoznali się  historią, środowiskiem geograficznym, biologicznym oraz tradycjami ludzi tam zamieszkujących.

Zwiedzanie rozpoczęli od zamku w Odrzykoniu, gdzie  rozegrała się akcja komedii „Zemsta” Aleksandra Fredry. Następnie udali się do Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce – pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej. Kolejnym obiektem zwiedzania był  Klasztor Karmelitów w Zagórzu z XVIII w – jeden z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce. W miejscowości Górzanka po zakwaterowaniu i obiadokolacji  zapalili ognisko. Przy dźwiękach akordeonu Wiktora i pięknym śpiewie turystycznych i biesiadnych piosenek spędzili w niezwykle miłej  atmosferze wieczór.

W  drugim dniu po śniadaniu z Brzegów Górnych wędrowali na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka – jednego  z najpiękniejszych miejsc w Bieszczadzkim Parku Narodowym położonym  1255 m n.p.m. Po chwili odpoczynku   przy schronisku ruszyli dalej szczytem do najwyższego wzniesienia, skąd podziwiali wspaniałe widoki. Następnie autokar skierował kurs do Polańczyka na godzinny  rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Po sesji zdjęciowej na plaży był czas na odpoczynek w miejscu zakwaterowania i obiadokolację, a potem mecz piłki siatkowej i  nożnej z miejscową młodzieżą.

W trzecim dniu zwiedzili cerkiew w Górzance i udali się do Soliny, gdzie  mieli okazję zobaczyć najwyższą zaporę wodną  w Polsce i urządzenia hydrotechniczne do wytwarzania energii elektrycznej. Zwiedzanie zakończyli spacerem po promenadzie wzdłuż jeziora. Potem udali się do Krosna do Centrum Dziedzictwa Szkła. Oglądali film o początkach i rozwoju huty szkła, stałe ekspozycje wzornictwa szkła oraz wzięli udział w warsztatach na temat wytwarzania wyrobów ze szkła, powstawania witraży i zdobienia  szkła oraz podziwiali rynek.  W drodze powrotnej nie zapomnieli odwiedzić Mc Donalda, bo to już tradycja na szkolnych wycieczkach. Podróż umilał przepiękny śpiew, który młodzież zakończyła na parkingu w Ujanowicach, dziękując przewodnikowi, kierowcy i organizatorom wycieczki.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać