Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

Aktualności / Szkoła podstawowa 29.11.2019

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

,, Młody człowieku! To nie zabawa-masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa. Na samym wstępie, uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą. Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać, możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent                           i uzdolnienia

19 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia dla dzieci z przedszkola oraz klas 1-6 na temat krzywdzenia dzieci. Tego dnia dzieci przyszły ubrane do szkoły na kolor pomarańczowy oraz młodsze dzieci otrzymały pomarańczowe misie, symbol zjednoczenia               z ofiarami przemocy dziecięcej.

20 listopada to dzień szczególny, gdyż obchodzony jest jako Światowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji zaplanowaliśmy do realizacji działania, które mają na celu zapoznać dzieci z prawami ustanowionymi kilkadziesiąt lat temu przez Janusza Korczaka.

W tym dniu odbyły się zajęcia prowadzone w przedszkolu, klasach 1-3 oraz 4-6. Prezentacja multimedialna ukazała wszystkie prawa dziecka, dzieci mogły zobaczyć film       o prawach dziecka oraz wspólnie zaśpiewać piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Zajęcia przygotowały: Joanna Orzeł i Magdalena Czachurska-Bieda.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać