Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Przedszkole

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Aktualności / Przedszkole 08.11.2018

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dzieci uwielbiają bajki, zarówno te wierszowane, jak i pisane prozą.

Czytanie  bajek to nie tylko doskonały relaks i atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. To inwestycja w rozwój dzieci – emocjonalny, społeczny oraz intelektualny. Jednym słowem wartość bajek jest nie do przecenienia.

Dlatego właśnie bajki, a dokładniej bajkowe postacie doczekały się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

W tym wyjątkowym dniu dzieci w naszym przedszkolu brały udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych bardziej i mniej znanych m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe oraz zabawy ruchowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać