MegaMisja - pierwszy obszar zrealizowany! - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

MegaMisja – pierwszy obszar zrealizowany!

Aktualności / Szkoła podstawowa 01.10.2021

MegaMisja – pierwszy obszar zrealizowany!

Dzisiaj Kreatywne Trzeciaki wykonały pierwszą misję z drugiego obszaru „Dziecko w środowisku medialnym”.

Na początek uczniowie zapoznali się z problemem Julki i Kuby. Podjęli wyzwanie i postanowili pomóc im w przypomnieniu Psotnikowi, kim tak naprawdę jest. Jednak to nie było takie proste, jakby się mogło wydawać, aby zdobyć zaufanie Psotnika musieliśmy mu na nowo przedstawić bliźniaków, ale także siebie, aby miał pewność, że na pewno chcemy mu pomóc.

Uczniowie narysowali słońce, które pozwoliło im zaprezentować siebie, następnie Kreatywne Trzeciaki przedstawiły się w kilku zdaniach opowiadając o sobie i swoich zainteresowaniach. Następnie dzieci zapoznały się z informacjami podanymi przez innych, pomogły wykreślić Psotnikowi niepotrzebne wiadomości oraz zwrócić jego uwagę tylko na te właściwe i przydatne informacje. Przy okazji dowiedziały się, że nie wszystkie informacje można przekazywać osobie obcej oraz, że przedstawiając siebie najlepiej mówić tylko o swoich pozytywnych cechach.

Uczniowie również dowiedzieli się, co oznaczają słowa awatar i nick. Zapoznali się z przykładowymi awatarami i nickami, próbowali opisać osoby, które się pod nimi kryją, kim mogą być, co lubią, czym się interesują. Stworzyły również swoje własne awatary i nicki. Na zakończenie próbowały dopasować stworzone awatary i nicki do ich właścicieli.

To była zabawa pełna uśmiechu i radości!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać