Konkurs Poetycko-Fotograficzny - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Konkurs Poetycko-Fotograficzny

Aktualności / Szkoła podstawowa 25.11.2018

Konkurs Poetycko-Fotograficzny

22 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XIII Konkursie Poetycko-Fotograficznym. Tematem tegorocznego konkursu „Moje myśli, moje uczucia, moje życie” była Ojczyzna. Jury, w skład którego weszli Adam Bujak – artysta fotografik oraz prof. UP dr hab. Marek Karwala, oceniało zarówno tekst poetycki, jak i wykonaną przez uczestnika fotografię nawiązującą do wiersza. W konkursie wzięło udział 48 uczniów z czterech powiatów – bocheńskiego, brzeskiego, limanowskiego i nowosądeckiego.  W kategorii  „Interpretacja wiersza fotografią” wśród wyróżnionych uczniów znalazła się nasza uczennica – Gabriela Augustyn z klasy IIIb, która jest autorką wiersza „Moja Ojczyzna”. Jedną z nagród w konkursie jest opublikowanie wiersza i zdjęcia w specjalnie wydawanym tomiku poezji.

W galerii znajduje się zdjęcie Strzeszyc ilustrujące wiersz, które wykonała Gabrysia.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać