Klub Młodego Historyka - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Klub Młodego Historyka

Aktualności / Szkoła podstawowa 21.11.2022

Klub Młodego Historyka

19 września 2022 roku uczestnicy Klubu Młodego Historyka, w formie apelu przypomnieli, tragiczne wydarzenia z września 1939 roku. 83 lata temu 1 września hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę, a 17 września od wschodu zaatakował Związek Sowiecki. Uczniowie klas IV-VIII, wysłuchały pięknej lekcji historii, z podsumowaniem, że naszym obowiązkiem jest szanowanie naszej tradycji, kultury.

W ramach działalności Klubu Młodego Historyka w dniu 10 listopada uczniowie odwiedzili groby osób zasłużonych dla ojczyzny, którzy spoczywają na cmentarzu w Ujanowicach. Złożyli biało- czerwone kwiaty oraz odmówili modlitwę.  Młodym historykom, udało się nawet odnaleźć, grób legionisty, Kazimierza Urygi.

W dniu 14 listopada, Klub Młodego Historyka przeprowadził konkurs historyczny, który nosił nazwę „104 lata Niepodległości. Droga Polski do odzyskania wolności”.  Miał on na celu sprawdzenie co uczniowie klas IV-VIII, wiedzą na temat historii kraju począwszy od rozbiorów Polski, przez tragiczną walkę o wyzwolenie, aż do odzyskania niepodległości. Wiedza, jaką zaprezentowali wszyscy uczniowie była imponująca. Wszystkim gratulujemy.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać