„Jak Oni w 1914 roku …” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

„Jak Oni w 1914 roku …”

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

„Jak Oni w 1914 roku …”

W dniach 10-11 listopada odbywał się XX Rajd Turystyczny „Jak Oni w 1014…”.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: „ Bez Nazwy „ opiekun p. Michał Kulig i „ Bajeraki”  opiekun p. Mariusz Przystał. Rajd  drużyny rozpoczęły od wizyty na cmentarzu nr 308 w Muchówce i po 5 godzinach marszu w okolicach godz. 15 dotarły do Żegociny. Po obiado-kolacji młodzież wysłuchała wykładu historycznego a następnie  drużyny wzięły udział w konkursie pieśni i poezji.

Następnego dnia( po nocy pełnej wrażeń i niezapomnianych przeżyć) po śniadaniu odbyła się uroczysta Msza Świeta na cmentarzu wojennym na „ Jastrząbce”. Delegacje naszych drużyn złożyły wieńce. Po Mszy Świętej odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Drużyna z naszej szkoły „ Bez nazwy” zajęła drugie miejsce w rajdzie.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać