Integracyjny wyjazd na „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Integracyjny wyjazd na „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Aktualności / Szkoła podstawowa 29.09.2018

Integracyjny wyjazd na „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

W piątek 21 września uczniowie klas VI, VII, VIII, IIIa i IIIb wraz z kolegami z sąsiadujących szkół – uczniami z Sechnej, Krosnej, Żmiącej i Kamionki Małej wybrali się do nowosądeckiego kina „Sokół”  na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” oparty na lekturze Arkadego Fiedlera.

Celem wycieczki było nie tylko kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez odbiór dzieła, ale przede wszystkim integracja z rówieśnikami z pozostałych szkół oraz poszerzanie wiedzy z zakresu historii i języka polskiego. Film pokazał bohaterów nie tylko jako lotników wykonujących swoją pracę, ale przede wszystkim jako ludzi wyjątkowych, mających swoje poglądy i zainteresowania, którzy z poświęceniem i pasją realizowali się na co dzień.

Sylwia Puch

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać