II miejsce w Konkursie Małopolskim „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

II miejsce w Konkursie Małopolskim „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”

Aktualności / Szkoła podstawowa 13.11.2019

II miejsce w Konkursie Małopolskim „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”

Uczennica kl.III Magdalena Woźniak wzięła udział w nagraniu pieśni patriotycznej do Konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”.

Konkurs składał się z dwóch etapów, przeznaczony był dla szkół województwa małopolskiego i miał na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez zapoznanie i wykonywanie przez nich utworów patriotycznych oraz rozwijanie pasji i talentów muzycznych.
W konkursie rozgrywanym w trzech kategoriach wiekowych wzięło udział 110 uczniów z 87 szkół z całej Małopolski. Po wysłuchaniu przesłanych nagrań kapituła Konkursu przyznała naszej uczennicy II miejsce w kategorii solista.
7 listopada w komorze Warszawa wielickiej kopalni soli, odbyła się gala finałowa konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”. Na scenie, 125 m pod ziemią, wystąpili laureaci konkursu z małopolskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Madzia, wykonując pieśń „Co to jest niepodległość”otrzymała bardzo duże brawa.
Organizatorem Konkursu byli Wojewoda Małopolski, Małopolski Kurator Oświaty oraz Kopalnia Soli w Wieliczce.
Serdecznie gratulujemy!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać