Gościnny występ w Grybowie - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Gościnny występ w Grybowie

Aktualności / Szkoła podstawowa 17.06.2019

Gościnny występ w Grybowie

Na specjale zaproszenie rodziny (wnuczki brata księdza  Jubilata p. Małgorzaty Komsty)

kolejny  występ uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ujanowicach odbył się 16 czerwca 2019 roku w Grybowie, gdzie urodził się Bernardyn Dziedziak, wieloletni, niezwykle rozmodlony proboszcz Ujanowic. Uczniowie zaprezentowali  montaż słowno-muzyczny pt. Oto Wielki Kapłan w Bazylice Mniejszej pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Chór wykonał utwory takie jak:  Qvo  vadis, Dziś idę walczyć, Mamo… , Miejcie nadzieję…, Tango na głos i orkiestrę, oddając autentyczność i atmosferę  ówczesnych lat (wojennych i komunistycznych). Wszystkim słuchaczom brzmią słowa utworów wykonywanych przez niezwykle utalentowaną solistkę, Kingę Stach:

Ty, to masz szczęście,

Że w tym momencie

Żyć ci  przyszło w kraju nad Wisłą,

Ty to masz szczęście!

Wzruszającym zakończeniem występu było wykonanie pieśni Wznieść serce nad zło przez solistę Dominika Dudę wraz z chórem, która  podkreślała niezwykłą prawdę o życiu każdego z nas:

Z żalu, co przygniata Cię,

Z czarnej nocy pełnej łez,

Nawet z beznadziei złej,

Podniesiesz się,

Choćbyś już kamieniem był,

Choćbyś zwątpił albo pił,

Choćbyś całkiem był na dnie,

Podniesiesz się!

Wyrazem podziękowania dla naszej młodzieży była gościnność i serdeczność rodziny oraz proboszcza tejże parafii. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Parafialne oraz pomodlić się w kaplicy na Podchełmiu, wybudowanej przez ks. B. Dziedziaka i jego brata dr I. Dziedziaka.

Nasza szkoła jest dumna, że mogła uczestniczyć  w wielkim dziele przygotowań do beatyfikacji księdza Bernardyna Dziedziaka.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać