Ślubowanie - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

„Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas…”

10 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowania na uczniów dzieci  klasy pierwszej.  W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszej wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły mgr Magdalena Filipek, wicedyrektor mgr Wiesława Szarek, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej.

Odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Po czym przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać, być pomocnym w domu, w szkole i wypełniać ucznia rolę. Nauczycieli szanować, do lekcji się przygotować. Działać na rzecz swojej szkoły. Być uprzejmym i wesołym.

Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Na pamiątkę otrzymali oznaki PASOWANIA. Następnie starsi koledzy złożyli życzenia oraz wręczyli prezenty. Pani dyrektor życzyła wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać