Próbna ewakuacja - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Galerie

Próbna ewakuacja

Aktualności / Galerie 20.09.2023

Próbna ewakuacja

Dzisiaj o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.

Głównym celem było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Prawie wszystkie osoby będące w szkole i w przedszkolu zdążyły się ewakuować, w spokoju i bez paniki wykonały zadania próbnego alarmu. Jedyną poszkodowaną była pani kucharka, której strażacy wraz z uczniami udzielili pomocy. Dzięki pokazowi ratowania życia osobie poszkodowanej uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają poszczególne kroki udzielenia pierwszej pomocy, przypomnieli sobie również wszystkie numery alarmowe.

Strażacy zapoznali uczniów ze sprzętem znajdującym się w samochodzie strażackim oraz zaprezentowali, jak wygląda gaszenie pożaru. Młodsi uczniowie mieli okazję zobaczyć od środka wóz strażacki. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwali dyrekcja, nauczyciele oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujanowicach.

Dziękujemy OSP Ujanowice za pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać