Dzień Ziemi 2020 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Dzień Ziemi 2020

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.
Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Wiele krajów obchodzi Dzień Ziemi zgodnie z proklamacją ONZ w dniu równonocy wiosennej, która przypada 20 lub 21 marca. Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

W tym roku w związku z różnego rodzaju obostrzeniami z powodu koronawirusa celebrowaliśmy to święto w zupełnie inny sposób – w naszych domach.
Jak obchodziliśmy Dzień Ziemi?
• Sadziliśmy rośliny (krzewy, lub rośliny doniczkowe) – we własnym domu lub na swoim podwórku.
• Pozbieraliśmy i posegregowaliśmy śmieci.
Zdecydowanym liderem działań ekologicznych w naszej szkole okazali się uczniowie klasy I.
Po powrocie do szkoły wręczymy Wam dyplom i puchar EKOKLASY
Gratulujemy takiej postawy!!!!!
Pamiętajmy!!!!
Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych pojemników do tego przeznaczonych.
Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!
Fotorelację obejrzyjcie w galerii zdjęć