Światowy Dzień Orderu Uśmiechu - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Przedszkole

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Aktualności / Przedszkole 29.09.2018

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Dnia 21 września w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu.

Apel przypomniał nam, jak wspaniałymi ludźmi są osoby odznaczone tym słonecznym orderem i jak wiele robią dla dzieci. Order Uśmiechu to jedyne odznaczenie, które przyznawane jest dorosłym, wyłącznie na wniosek dzieci. Od 1968 roku otrzymało go blisko tysiąc osób. Kawalerem Orderu Uśmiechu może zostać dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom radość, często ratuje ich życie. Ceremonii wręczania Orderu Uśmiechu towarzyszy rytuał wypicia soku z cytryny koniecznie z uśmiechem oraz pasowania różą. W roku 2018 przypada 50-lecie Orderu Uśmiechu. Tegorocznym Kawalerem Orderu Uśmiechu został Jerzy Owsiak.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać