"Niepodległa do hymnu" Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Galerie / Przedszkole

„Niepodległa do hymnu” Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Galerie / Przedszkole 11.11.2023

„Niepodległa do hymnu” Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom szacunek do polskich symboli i przywiązania do swojej Ojczyzny. Jak co roku w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji.

W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo, by podkreślić rangę uroczystości i świętować ten wspaniały, wyjątkowy dzień. Na rozpoczęcie uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła całą społeczność przedszkolną do wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Panie wraz z dziećmi przygotowały występ słowno- muzyczny, który pozwolił w prosty, przystępny sposób zachęcić dzieci do poznawania historii Polski i rozwijania postaw patriotycznych. Przedszkolaki z zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki o charakterze patriotycznym.

Była to podniosła i piękna uroczystość.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać