„GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Galerie / Przedszkole

„GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”

Galerie / Przedszkole 16.12.2023

„GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”

Dnia 14 grudnia 2021 roku odbył się IX Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 707 Uczestników z 34 przedszkoli, co dało 66 występów. Przegląd obejmował przedszkola oraz oddziały przedszkolne wraz ze swoimi opiekunami.

Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe – dzieci młodsze (2,5 i 4 – latki) nasze przedszkole w tej kategorii reprezentował dziewczynki z grupy „Pszczółki” oraz „Motylki” oraz dzieci starsze (5 – 6 latki).  dzieci  starsze z Samorządowego Przedszkola w Ujanowicach występowały w dwóch kategoriach: solista/ zespół.  W kategorii soliści wzięła udział  Magdalena Gawlik z grupy Krasnoludków zaśpiewała pastorałkę „Była noc „. W kategorii zespół wystąpili „MALI KOLĘDNICY”z grupy „Mądre Sówki”  z kolędą „Dziś w stajence”  zajmując III miejsce

Konkurs miał na celu upowszechnianie tradycji narodowej, kulturowej i regionalnej oraz podtrzymywanie tradycyjnego śpiewu kolęd i pastorałek.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać