Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

Aktualności / Szkoła podstawowa 28.04.2023

Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

Dnia 28 kwietnia  br. odbył się w naszej szkole patriotyczny apel poświęcony obchodom 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie przedszkola, klas I-III oraz IV-VIII wysłuchali krótkiej historii święta, przyczyn upadku Polski w XVIII wieku oraz prób ratowania niepodległości. Wyśpiewali z powagą i szacunkiem hymn szkoły, Polski oraz  pieśń patriotyczną Witaj, Majowa Jutrzenko!

Uroczystości patriotyczne uczą pamięci o przeszłości, akcentują trudne zmagania przeszłych pokoleń o wolność,  podkreślają, że wiele pokoleń Polaków oddawało życie, byśmy mogli mieć niezawisłość. Trzeba niepodległości strzec i być dumnym z dorobku Polski i Polaków.