Zmagania ortograficzne w Gminnym Konkursie Ortograficznym - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Zmagania ortograficzne w Gminnym Konkursie Ortograficznym

Aktualności / Szkoła podstawowa 29.03.2022

Zmagania ortograficzne w Gminnym Konkursie Ortograficznym

28 marca 2022 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas VII-VIII. W szkolnych eliminacjach, które odbyły się 22 marca wzięło udział 6 osób: Antonina Augustyn, Antonina Oleksy oraz Magdalena Surdziel z klasy 8a, a także uczniowie z klasy 8b: Julia Pacholik, Nikola Pacholik i Michał Pajor.

Najlepiej w etapie szkolnym poradziła sobie Julia Pacholik i to ona reprezentowała naszą szkołę w dyktandzie, które ułożyła pani mgr Anastazja Kołodziej, pracownik Biblioteki Publicznej w Laskowej. Tytuł tegorocznego dyktanda to „Leśny harmider”. W tekście nie zabrakło wyrazów z trudnościami ortograficznymi, co tylko utwierdziło jury w przekonaniu, że tytuł Mistrza Ortografii jest w pełni zasłużony.

Zwycięska okazała się praca Julii Zelek, uczennicy przygotowywanej przez mgr Sylwię Pajor ze Szkoły Podstawowej w Krosnej. Tuż za nią była Julia Olchawa, uczestniczka przygotowana przez mgr Urszulę Zelek (Szkoła Podstawowa w Jaworznej), natomiast trzecie miejsce na podium zajęła Julia Stanisławczyk, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Laskowej, przygotowana przez mgr Małgorzatę Oleksy.

Serdecznie gratulujemy!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać