Zabawa Andrzejkowa - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Przedszkole / Aktualności 19.12.2019

Zabawa Andrzejkowa

„Hokus-pokus, czary-mary

niech się spełnią andrzejkowe czary.”

27 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na balu przebierańców zorganizowanym na hali sportowej w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Przedszkolaki tańczyły w rytm dziecięcych przebojów oraz biegały do ostatnich sił.

Nie zabrakło również pokoju wróżb, a w nim przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wosku czy słomek na wodzie oraz słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość.

Przebrane przedszkolaki i wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy czarodziejski nastrój.