XVI Konkurs Poezji Patriotycznej - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

XVI Konkurs Poezji Patriotycznej

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

XVI Konkurs Poezji Patriotycznej

Dnia 17 listopada 2017  roku w auli budynku ZS–P Nr 1 w Limanowej odbył się XVI Konkurs Poezji Patriotycznej o zasięgu powiatowym. 

Jego celem jest uczenie dzieci i młodzieży miłości do Ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku dla spuścizny narodowej. Uczniowie przygotowali interpretację  bardzo trudnych utworów z okresu od najstarszych zabytków języka polskiego do końca XVIII wieku.

W tegorocznych przesłuchaniach wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Amelia Duda z kl. VI i Karolina Krzyżak z kl. III a gimnazjum. Obie uczennice otrzymały nagrody książki, będące lekturami liceum.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać