Wycieczka do Zakopanego - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Wycieczka do Zakopanego

Aktualności / Szkoła podstawowa 14.06.2022

Wycieczka do Zakopanego

Uczniowie klas 1-3 w poniedziałek 13 czerwca pojechali na wycieczkę do Zakopanego.

Podczas wycieczki dzieci zwiedziły wiele ciekawych miejsc. Pierwszym celem wycieczki była papugarnia „Egzotyczne Zakopane”. Dzieci poznały historię życia papug, jak również ich gatunki, mogły pokarmić ptaki oraz zaprzyjaźnić się z nimi. Niektórym uczniom udało się zyskać ich zaufanie, mogli nosić papugi na swoim ramieniu.

Następnym punktem wycieczki był park iluzji „ILUZJA PARK”. Dzieci przekonały się na czym polega iluzja. Uczniowie mogli zaobserwować prawdziwe pioruny o mocy 2 000 000 volt, przeżyć halny wiejący 156km/h, zobaczyć krople deszczu lecące do góry, lewitować, znikać i rozwiązywać  mnóstwo zagadek, jak również zrobić zdjęcia m.in. wykonując salto na snowboardzie pod lecącym helikopterem, walczyć z niedźwiedziem, zamienić się w kwiatową wróżkę, znaleźć się w szklanej kuli. Park iluzji jest miejscem, gdzie cały czas magia przeplata się z iluzją. Dzieci były zainteresowane i z przyjemnością spędzały w nim czas.

Następnie uczniowie udali się na spacer po Krupówkach, mogli zobaczyć wiele interesujących przedmiotów oraz miejsc, zakupić pamiątki, skosztować pysznego jedzenia. Dzieci wyjechały również wagonikiem na Gubałówkę.

Mimo, że pogoda w pełni nie dopisała, to była niesamowita wycieczka, pełna ciekawych przygód. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać