Wycieczka do Środowiskowego Domu Samopomocy w Ujanowicach - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Wycieczka do Środowiskowego Domu Samopomocy w Ujanowicach

Aktualności / Szkoła podstawowa 08.04.2022

Wycieczka do Środowiskowego Domu Samopomocy w Ujanowicach

Grupa przedszkolna „Mądre Sówki” oraz uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni na przedstawienie zespołu teatralnego Maska pt.: „W głowie się nie mieści.”

Dnia 8 kwietnia dzieci z klas 0-3 w odpowiedzi na zaproszenie pracowników oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Ujanowicach wybrały się na przedstawienie „W głowie się nie mieści”. Zespół teatralny Maska został laureatem I miejsca 22. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – ALBERTIANA 2022 i wystąpił 28 marca na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, gdzie również odebrał nagrodę, którą wręczyła Anna Dymna. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, po jego zakończeniu odpowiadały na zadane pytania związane z wierszami w nim zaprezentowanymi. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów i słodkości.

Uczniowie mieli również okazję zwiedzić cały ośrodek: pracownię kulinarną, rękodzielniczą, plastyczną, stolarską, komputerową, rehabilitacyjną oraz edukacyjną. Dzieci uważnie oglądały prace i przedmioty znajdujące się w pracowniach, z chęcią podejmowały również próby wykonywania prac zgodnie z podanymi wskazówkami.

To był niesamowity dzień, pełen nowych doświadczeń i wrażeń.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać