Wycieczka do Limanowskiego Domu Kultury w Limanowej - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Wycieczka do Limanowskiego Domu Kultury w Limanowej

Aktualności / Szkoła podstawowa 22.04.2022

Wycieczka do Limanowskiego Domu Kultury w Limanowej

Uczniowie klas 0-3 w piątek 22 kwietnia udali się na spektakl teatralny do Limanowskiego Domu Kultury.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali spektakl zaprezentowany przez Wrocławski Teatr pt.: „Czarodziejski Ołówek”. Spektakl opowiadał o niezwykłych przygodach wesołego chłopca Michasia, który uwielbiał rysować wszystko, co go otacza. Pewnego dnia Michaś został obdarowany przez nieznajomego czarodziejskim ołówkiem. Miał się troszczyć, aby nie dostał się on w niepowołane ręce. Michaś przeżył mnóstwo przygód, poznał nowych ludzi i ochoczo pomagał wszystkim wkoło.

Jednak pewnego dnia, jego koleżanka Ola została porwana przez złego czarownika, któremu bardzo zależało na zdobyciu czarodziejskiego ołówka. Chłopiec wyruszył w podróż, aby uratować dziewczynkę, po drodze pomagał napotkanym osobom używając czarodziejskiego ołówka. Dzielnie dotarł do miejsca, gdzie zły czarownik ukrywał jego koleżankę. Dzięki dobremu sercu chłopca i jego cynamonowym ciasteczkom zły pies czarownika przeszedł na jego stronę, zło zostało pokonane, a dobro zwyciężyło.

Chłopiec razem z Olą wrócił do domu, a czarodziejski ołówek oddał nieznajomemu – strażnikowi zaczarowanego ołówka. Chłopiec nie tylko stał się odważniejszy i zaczął wierzyć w siebie, ale również zyskał przyjaźń Oli, jak również nowego pupila.

Wycieczka była bardzo udana, dzięki przedstawionej przygodzie dzieci zrozumiały, że najważniejsza jest wiara w siebie i pomoc niesiona innym osobom spotykanym w swoim życiu. Postępując tak jak Michaś można stać się szczęśliwym i zyskać to co najcenniejsze – prawdziwą przyjaźń.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać