Wycieczka do Krakowa - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Wycieczka do Krakowa

Aktualności / Szkoła podstawowa 20.09.2021

Wycieczka do Krakowa

W środę 15 września uczniowie klas IV-VIII udali się na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym punktem był spacer, podczas którego uczestnicy poznali historię Sukiennic, Kościoła Mariackiego, Bramy Floriańskiej oraz Barbakanu. Następnie udali się do Teatru im. Juliusza Słowackiego, gdzie dowiedzieli się, kto założył teatr, dlaczego ma aż cztery kurtyny, kto i gdzie malował dwie z nich oraz jacy znani i lubiani aktorzy grali na deskach Słowackiego.

W Muzeum Lotnictwa uczniowie poznali nie tylko historię lotnictwa, budowę silnika oraz samolotu, ale przede wszystkim przypomnieli sobie najważniejsze fakty z historii Polski, obserwując maszyny, które zmieniały bieg tej historii. Ogród Botaniczny był miejscem wytchnienia po długim zwiedzaniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać