Wycieczka do Bacówki "Biały Jeleń" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Przedszkole

Wycieczka do Bacówki „Biały Jeleń”

Aktualności / Przedszkole 13.06.2018

Wycieczka do Bacówki „Biały Jeleń”

W dniu 13.06. 2018 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce  do Bacówki  „Biały Jeleń”,  znajdującej się w miejscowości  Iwkowa.  

Na przywitanie przedszkolaki zostały ugoszczone słodkimi i pysznymi drożdżówkami oraz ciepłą herbatą.  Następnie miały możliwość poznania wszystkich etapów wypieku chleba (mielenie ziarna, robienie zaczynu, formowanie własnych bułeczek, pieczenie).

Największą atrakcją były konie. Dzieci mogły skorzystać z jazdy konnej  pod okiem instruktorów jeździectwa. Na terenie bacówki można było zobaczyć również  inne zwierzątka, takie jak kozy, gęsi, barany, sarenki, jelenie oraz osiołka.  W międzyczasie  odbył się wspólny posiłek, podczas którego nie zabrakło pieczonych kiełbasek, pieczywa i picia, a  także muzyki w postaci znanych i lubianych piosenek śpiewanych przez  nasze przedszkolaki.  

 Podczas pobytu w tej pięknej okolicy, na twarzach dzieci malowały się uśmiechy i w takich nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać