Wizyta w gabinecie stomatologicznym - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Przedszkole

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Aktualności / Przedszkole 10.05.2018

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

W pierwszym tygodniu grudnia wszystkie grupy przedszkolne odbyły wycieczkę do Gabinetu Stomatologicznego pani Kingi Długopolskiej w Ośrodku Zdrowia w Ujanowicach.

Podczas wizyty dzieci miały okazję dokładnie poznać charakterystykę pracy stomatologa. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli gabinet, znajdujące się w nim narzędzia oraz pozostałe elementy wyposażenia. Pani dentystka w przystępny sposób opowiedziała swoim gościom jak się leczy zęby, wytłumaczyła także co robić, aby uniknąć próchnicy. Chętni mogli usiąść na fotelu dentystycznym, niektórzy z nich pozwolili nawet zrobić sobie mini przegląd. Dzieci zadawały wiele pytań, ale wykazały się też dużą wiedzą na temat higieny jamy ustnej.

Na pożegnanie przedszkolaki dostały kolorowanki oraz naklejki dzielnego pacjenta. Jesteśmy pewni, że dzięki tej wizycie wszyscy się przekonali, że spotkanie ze stomatologiem może być bardzo miłym doświadczeniem. Bardzo dziękujemy pani stomatolog za współpracę.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać