Wiwat Polska! - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole 29.04.2022 roku uroczysta akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów kl. IV.

Najpierw  na pierwszej lekcji uczniowie klas 0-III oglądali patriotyczny występ swoich kolegów, a potem na kolejnej lekcji uczniowie klas V-VIII. Występujący uczniowie klasy IV przypomnieli to historyczne wydarzenie, improwizując lekcję historii, w której brali udział i gościli Panią Konstytucję.  Opowiadała  o pamiętnych wydarzeniach, tłumaczyła sytuację upadku Polski,  ukazała patriotów, którzy porwali kraj do zrywu, do próby podniesienia kraju z upadku. Choć Konstytucja została zniesiona, była ważnym działaniem myśli politycznej, sugerującym, że są w ojczyźnie światli obywatele, którym las Ojczyzny nie jest obcy.

Ta lekcja patriotyzmu przypomniała trudne momenty naszych dziejów, byśmy wyciągali wnioski z przeszłości i starali się  zawsze mieć na uwadze dobro ojczyzny, godnie ją reprezentować i pięknie o niej mówić.

Uczniowie wspólnie odśpiewali w całości hymn Polski, potem mazurek Witaj Majowa Jutrzenko oraz piękną pieśń patriotyczną Polska Flaga. Niech się święci: 1, 2 i 3 Maja.