Wigilia 2017 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Jest taki dzień, w którym czujemy szczególną więź i nawet w szkole czujemy się, jak jedna rodzina. Tradycją naszej szkoły stało się przygotowywanie dla całej społeczności szkolnej wieczerzy wigilijnej. Jest ono zawsze doskonałą okazją do wspólnego śpiewania kolęd oraz złożenia życzeń świąteczno-noworocznych.

22 grudnia w naszej szkole, jak co roku dzień ten obchodziliśmy bardzo uroczyście. Tegoroczne spotkania rozpoczęło się Jasełkami przygotowanymi  przez uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej pod opieką pani A. Chełmeckiej i p. M. Matras.. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli pasterze, aniołowie i góralki. Piękne wykonanie pastorałek i kolęd przeniósł wszystkich w świat magii Świąt Bożego Narodzenia.

Po Jasełkach pani dyrektor Elżbieta Sabik złożyła życzenia wszystkim zebranym. Następnie odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów  z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi w klasach. Wspólnie spożywano przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną, aby wrócić w nowym roku 2018 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.