Wernisaż „Szlakiem Tajnego Nauczania” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Wernisaż „Szlakiem Tajnego Nauczania”

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Wernisaż „Szlakiem Tajnego Nauczania”

W dniu 5 kwietnia br., w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbył się wernisaż pn. „Szlakiem Tajnego Nauczania – Historia i Pamięć” połączony z promocją przewodnika „Szlakiem Tajnego Nauczania”

Spotkanie w imieniu Jana Puchały, starosty limanowskiego, rozpoczęła Justyna Tokarczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej. Następnie głos zabrała Elżbieta Sabik, dyrektor Zespołu Szkół w Ujanowicach, która przedstawiła  prezentację pełną faktów i wspomnień związanych z historią tajnego nauczania na limanowskiej ziemi.

Wyrazy uznania oraz podziękowanie za zaproszenie i udział w wydarzeniu złożyli: Czesław Stanisławczyk – wójt Gminy Laskowa, Marian Wójtowicz – Radny Powiatu Limanowskiego, Wiceprzewodniczący  Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Powiatu Limanowskiego oraz Elżbieta Mordarska – Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddziału w Limanowej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in: Czesław Stanisławczyk – wójt Gminy Laskowa, Marian Wójtowicz – Radny Powiatu Limanowskiego, członek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, Justyna Tokarczyk – dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, Zdzisław Pajor – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Laskowa, Elżbieta Mordarska – Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddziału w Limanowej, Anna Dąbal – córka nauczycieli Tajnego Nauczania, Wanda Kwapulińska – uczennica Tajnego Nauczania, przewodniczący Rady Rodziców – Renata Salabura i Grzegorz Grzegorzek, dyrektorzy szkół, przewodnicy PTTK oraz uczniowie wraz z opiekunami.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać