Szkolny Konkurs Pięknego Czytania - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

26 października odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania fragmentów „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Konkurs przeznaczony był dla starszych uczniów naszej szkoły i rozpoczął on cykl poświęcony Aleksandrowi Kamińskiemu w związku z przypadającą  w tym roku szkolnym 40. rocznicą śmierci pisarza.

W konkursie wzięło udział łącznie dziesięcioro uczniów klas VII, II-III gimnazjum. W skład Jury weszli: wicedyrektor szkoły mgr Wiesława Szarek, nauczyciel języka polskiego mgr Weronika Waligóra oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Bożena Uryga.

Uczniowie losowali jeden z fragmentów książki, a następnie prezentowali swoje umiejętności przed publicznością. Jurorzy mieli trudną decyzję do podjęcia ze względu na wysoki poziom prezentowany przez uczestników konkursu. Po burzliwej dyskusji ogłoszono werdykt:

I miejsce (ex aequo):

Małgorzata Surdziel, kl. IIIa Gabriela Filipek, kl. IIa, Jakub Piwko, kl. IIIb

II miejsce: Aleksandra Król, kl. IIIb

III miejsce: Agnieszka Zelek, kl. VII

Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz drobne upominki. Pozostałym uczestnikom podziękowano za udział i zaproszono do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać