„Szkoła (Przedszkole) pamięta" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

„Szkoła (Przedszkole) pamięta”

Aktualności / Przedszkole 11.11.2019

„Szkoła (Przedszkole) pamięta”

W związku ze zbliżającymi się dniami, w których szczególnie pamiętamy o zmarłych, nasze przedszkole włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła (Przedszkole) pamięta”.

Nasza placówka, chce uwrażliwić przedszkolaków na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, regionu, społeczności.

W dniu 25.10.2019 r. Nasze przedszkole udało się na Cmentarz Parafialny w Ujanowicach. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu.