Światowy Dzień Ochrony Środowiska - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Aktualności / Szkoła podstawowa 05.06.2020

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. 

Jest to najważniejsze i najszerzej obchodzone i jedno z najstarszych świąt ekologicznych – został ustanowiony w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Co roku obchody organizowane są w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma celu uświadomić nam główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań. Tegoroczne hasło obchodów to Go Wild for Life. Z tej okazji w całym kraju podejmowane są różnorodne inicjatywy, które mają zwrócić uwagę na wysoki stopień degradacji środowiska oraz uzmysławiać ludziom na całym świecie, że obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego.

Tegoroczne obchody koncentrują się na ochronie różnorodności biologicznej, dlatego zachęcam wszystkich do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Waszego kolegę z klasy VIII.

Wpływ człowieka na różnorodność biologiczną

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać