Światowy Dzień Liczby Pi - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Światowy Dzień Liczby Pi

Aktualności / Szkoła podstawowa 05.06.2020

Światowy Dzień Liczby Pi

W naszej szkole  ten Dzień miał się odbyć 12 marca bieżącego roku, był zaplanowany jako  podsumowanie innowacji pedagogicznej prowadzonej przez nauczycieli matematyki. Jednak w związku z ogłoszeniem pandemii do tego nie doszło.  Zaplanowane były różne konkursy i przedstawienie o liczbie Pi, ale przyjdzie na nie czas w innym terminie. Odbyły się tylko te na plakat o liczbie Pi,  na rebus matematyczny i konkurs „Mistrz logicznego myślenia”. Brali w nich udział uczniowie  klas IV – VIII naszej szkoły.

W konkursie na Plakat o liczbie Pi wzięło udział 27 uczniów, jury wybrało najlepsze prace, oto autorzy tych plakatów:

I miejsce – Wiktor Nowak, klasa VIa

II miejsce – Żaneta Filipek i Zuzanna Joniec,  klasa VII

III miejsce – Oliwia Zelek, klasa IV

Konkursem  na rebus matematyczny zainteresowało się 17 uczniów, oto uczniowie, których rebusy okazały się najlepsze:

I miejsce – Michał Pajor, klasa VIb

II miejsce – Alicja Król ,klasa VIb

III miejsce – Amelia Duda, klasa VIII

Konkurs Mistrz  Logicznego Myślenia.

W tym konkursie z każdej klasy brało udział po kilku uczniów. Od października do marca, rozwiązywali zadania i w każdym miesiącu pisali test z którego liczone były punkty . Uczniowie z najwyższą liczbą punktów z każdej klasy zostali mistrzami logicznego myślenia, oto oni:

Rafał Król – klasa IV

Magdalena Chochlińska – klasa V

Magdalena Surdziel  – klasa VIa

Michał Pajor – klasa VIb

Patryk Durda – klasa VII

Bartosz Gwiżdż – klasa VIII

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać