Światowy Dzień Liczby Pi ( π) - 14 marca - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Światowy Dzień Liczby Pi ( π) – 14 marca

Aktualności / Szkoła podstawowa 24.03.2021

Światowy Dzień Liczby Pi ( π) – 14 marca

Rozstrzygnięcie  konkursów związanych z liczbą Pi.

1. Konkurs wiedzy na temat liczby Pi

Konkurs ten był przeprowadzony 12.03.2021 r. w formie  quizu.

I miejsce  –   Michał Pajor  kl. 7b

II miejsce  –  Szymon Nowak kl. 8

– Mateusz Nowak kl. 4

III miejsce  –  Oliwia Żelazko kl. 4

1. Konkurs na najlepszą przestrzenną liczbę Pi

Przestrzenne  modele Liczby Pi prezentują się na wystawie  w szkole, jak i na zdjęciach, które zainteresowani uczniowie przesyłali do nauczycieli matematyki. Zdjęcia każdy z Was może sobie zobaczyć  w galerii na stronie szkoły.

W dniu 15.03.2021r. obradowało jury, które  zdecydowało że wszystkie prace zasługują na  wyróżnienie. Oto lista osób, które wykonały modele  liczby Pi:

Kacper Dudek, Aleksandra Kowalska, Michał Florek, Magdalena Woźniak, Mateusz Nowak, Dawid Kulig, Oliwia Zelek, Rafał Król, Magdalena Chochlińska, Patrycja Orzeł, Paulina Pajor, Emilia Pacholik, Alicja Król, Adam Waligóra, Zuzanna Joniec, Żaneta Filipek, Dominik Rosiek.